Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Sergisi Olsa Gidilir Dedirten 20 Adet Kablolama Örneği

Sergisi Olsa Gidilir Dedirten 20 Adet Kablolama Örneği

Kablolama işleminin doğru yapıldığı zaman ortaya ne kadar güzel sonuçlar çıkarabileceğini gösteren fotoğrafları sizler için derledik.

Doğru kablolama hem estetik hem de performans açısından oldukça gerekli bir işlem. Hatta bu işin uzmanları bile var. Biz de sizler için uzmanlar tarafından yapıldığına kuşku olmayan kablolama örneklerini bir araya getirdik.

Görüp görülebilecek en şık oyuncu kurulumlarından birisi. Kablolar adeta bir devreyi andırıyor. Bu arada fotoğrafta şık kablolamanın yanı sıra, retro tabirini taşıyan neredeyse bütün oyun konsollarını görülebiliyor.

Bu fotoğrafta aslında şık kablolamanın nadir bir örneğini görüyoruz. Burada kurulumu yapan oyuncu, televizyonunun arkasında iki adet oyun konsolu bağlamış durumda ve televizyonun ön tarafından bakan biri tek bir kablo dahi görmüyor.

Bu fotoğrafta gördüğümüz birbirine paralel duran kablolar hem boru işçiliğine hem de iyi kablolamayı çağrıştırıyor.

Bu örnekte gördüğünüz mikro kablolamayı aslında akıllı telefon ya da tabletlerin içinde kolaylıkla görebilirsiniz.

Bu fotoğrafta gördüğünüz kablolama CERN’e ait. Yani bu muntazamlık aslında bir sürpriz değil.

Hayranlık uyandırıcı bu kablolama için ne kadar zaman harcandığını merak etmemek elde değil.

Düzgün kablolama için merdiven kullanmak gerçekten zekice.

Bu fotoğrafta kabloların yer kaplamaması için, gideceği yere tavan arasından bir yol çizildiğini görüyoruz.

Bu örnek diğerleri kadar renkli ya da hayranlık uyandırıcı olmayabilir çünkü fotoğrafa bakarken bu işçiliğin aslında 1930’lara ait olduğu anlaşılmıyor.

Bu görselde kabloların oluşturduğu gökkuşağını takdir etmemek elde değil.

Burada görülen kablolama Google’ın makine öğrenme programında kullanılıyor. Yani bu kablolardan geçen veri sayısı tahmin edilemeyecek kadar fazla.

İyi kablolamanın sadece iş yerlerine ait olmadığının kanıtlarından biri. Kablolarla ortaya çıkarılmış şehir silüeti takdire şayan.

Kullanılan kabloların mavi olması insanda bir şelale izlenimi uyandırıyor.

Her renkten kabloyla yapılmış bu örnek adeta bir şekere benziyor.

7 YORUMLAR

  1. With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright infringement? My blog has a lot of completely unique content I’ve either authored myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my agreement. Do you know any ways to help prevent content from being stolen? I’d definitely appreciate it.

  2. Thanks for expressing your ideas with this blog. Also, a fairy tale regarding the finance institutions intentions any time talking about foreclosed is that the financial institution will not getreceive my repayments. There is a fair bit of time that the bank requires payments from time to time. If you are also deep inside hole, they’re going to commonly desire that you pay the payment completely. However, that doesn’t mean that they will not take any sort of payments at all. If you and the standard bank can manage to work anything out, the actual foreclosure practice may cease. However, should you continue to miss out on payments wih the new program, the property foreclosures process can pick up where it left off.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here