Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ OVH Michel Paulin’i CEO olarak atadı.

OVH Michel Paulin’i CEO olarak atadı.

Avrupa’nın en büyük hosting sağlayıcısı olan OVH’nun yeni CEO’su endüstri uzmanı Michel Paulin.

Paulin şirketi kurdu ve 1999 ve 2015 yılları arasında CEO olarak görev yapan Octave Klaba’nın yerini aldı. Kurucu Octave Klaba, Yönetim Kurulu Başkanı olarak sorumluluklarına odaklanacak.

Paulin, “OVH’ye katılmam benim için büyük bir onur” dedi. “Dört kıtada 2.500 kadın ve erkeğin bulunduğu güçlü ve benzersiz inovasyon kültürüyle, müşterilerinin hizmetinde öncülük etmeyi dört gözle bekliyorum. Octave ile çalışmaktan çok memnunum; Herkes kendi vizyonunu, girişimciliğini ve insancıllığını bilir. ”

Klaba Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet vermeye devam edecek.

Roubaix tabanlı OVH grubu, 28 veri merkezi, 33 nokta varlığı ve binlerce kilometre dark fiberden oluşan küresel bir ağ işletiyor. VMware’in vCloud Air işinin yakın zamanda satın alınması, şirketin şu anda iki veri merkezi olan Virginia ve Oregon’da faaliyet gösteren ABD pazarına girmesini sağladı.

Klaba, 1999 yılında OVH’yi kurdu ve şirketi CTO’ya dönüştüğü 2015 yılına kadar götürdü. Karizmatik kurucu 2017’de CEO olarak geri döndü ve V İleri Seviye ’stratejisini uygulamaya başladı. OVH, VCloud Air ile ilk büyük kazanımını gerçekleştirdi ve yaklaşık 18 ay içinde 12 veri merkezi açtı.

Şimdi, şirket daha önce Neuf Cegetel, Méditel (şimdi Orange Maroc) ve SFR’nin CEO’su Paulin tarafından yönetilecek. OVH’yi AWS, Azure ve Google Cloud gibi kamu bulutları için uygun bir alternatif olarak kurmayı amaçlayan “Akıllı Bulut” stratejisini yürütmekten sorumlu olacak ve Ekim ayında resmen ilan edilecek.

“Deneyiminin ve liderliğinin yararı ile Michel Paulin, yeni stratejik planımızın uygulanmasını hızlandırmamıza yardımcı olacak – onunla birlikte Yönetim Kurulu Başkanı olarak CEO ve kendim olarak. Klaba, ekibimizin güçlü kurumsal kültürüyle birlikte kişisel özelliklerinin, grubun gelişimini sağlayacağına inanıyorum ”dedi.

“Avrupa’nın Avrupalı ​​şirketlerin bir ekosistemini inşa etmesi ve geliştirmesi gerektiğine, Amerikalılara ve Çin’e karşı dijital bağımsızlığı korumak gerektiğine tamamen inandım.”

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here