Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Huawei, Güney Afrika’da bulut veri merkezi açmaya hazırlanıyor

Huawei, Güney Afrika’da bulut veri merkezi açmaya hazırlanıyor

Huawei’den Afrika yatırımı

Huawei, ilk Afrika veri merkezini bu yılın sonuna kadar çevrimiçi hale getirmeye hazırlanıyor.

MyBroadband’a göre, Ekim ayında Huawei Connect’te Güney Afrika bölgesini başlatma planlarını doğrulayan şirket, tesisin tam yerini, sadece Johannesburg’da olacağını belirterek tesisin tam olarak nerede olacağını açıklamadı.

Ülkenin uzun bir süredir herhangi bir özel bulut veri merkezinden yoksun olmasına rağmen, bu durumun değişmesi planlanıyor: Microsoft, bir üçüncü taraf tesisinden ülkeye zaten bulut hizmetleri sunuyor ve Johannesburg’da bir başka Azure veri merkezi de kuruyor. Bu arada, AWS yakın zamanda 2020 yılında Cape Town’da bir bulut bölgesi ya da her biri en az bir tesis olmak üzere üç müsaitlik alanı kuracağını doğruladı.

Çinli telekomünikasyon devi, dünyanın en iyi beş tedarikçisinden biri olmayı ümit ederek, 54 tam yığın hizmetleriyle bulut 2017 bölümünü kurdu. Huawei, Hong Kong, Tayland ve Rusya’da kendi bulut veri merkezlerini inşa ederek bu merkezlerde 120’den fazla hizmet sunuyor.

Şirket genellikle yerel telekom şirketleri ile çalışarak, yalnızca uygun ortaklar bulmakta başarısız olduğunda kendine ait tesisler inşa etme yoluna gidiyor.

7 YORUMLAR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here