Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Facebook Singapur’da 1 milyar dolarlık yatırımla çok katlı data center kuruyor

Facebook Singapur’da 1 milyar dolarlık yatırımla çok katlı data center kuruyor

Facebook Singapur
Facebook Singapur

Sosyal dev Facebook’un Asya’daki ilk fiziksel tesisi  bölgenin en büyük data center’ı konumunda.

Facebook, Asya’da ilk yerleşik data center’ını duyurdu. 1 milyar dolar yatırımla kurulan data center 11 kat uzunluğunda olacak ve şirketin öngörülen yıllık Güç Kullanımı Etkinliği (PUE) için yeni StatePoint Sıvı Soğutma sistemini içeriyor.

Yeni çok katlı tesis 170.000 m2 (1,8 m sq ft) alan sunacak ve tam olarak çalıştığı zaman 150MW güç kullanacak ve Güneydoğu’da en yüksek ve Singapur’daki en büyük data center’ı haline getirecek. Facebook, bölgesel bir merkez rolünden dolayı Singapur’u seçtiğini söylüyor.

Singapur hükümeti, 2017 yılında Singapur’un tropikal iklimine ve toprak azlığına rağmen, tesislerde sürekli büyümeye olanak sağlamak için yüksek artışlı veri merkezlerini teşvik etmek için bir girişimde bulundu.

451 Araştırmasının 2018 çok kiracılı veri merkezi pazarı raporu, Singapur’un 326MW’de UPS gücüne sahip 2,46 milyon metrekarelik çok işlemcili veri merkezine sahip olduğunu tahmin ediyor.

Bu, su ve enerji tüketimini en aza indirgemek için StatePoint sıvı soğutmasını (Facebook ve Nortek tarafından geliştirilmiş ve burada tarif edilmiştir) kullanan ilk Facebook data center’ıdır ve kullanılan pik su, Singapur’un tropikal ikliminde bile yüzde 20 azaltılmıştır. Bina cephesi, içinde mekanik ekipmana hava akışı sağlayan delikli hafif bir malzemeden yapılacaktır.

3 YORUMLAR

  1. 572860 45027This web website is often a walk-through for all with the knowledge you wanted concerning this and didnt know who need to. Glimpse here, and you will absolutely discover it. 465596

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here