Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Facebook, 750 milyon dolarlık yatırımla Oregon’daki veri merkezini genişletecek

Facebook, 750 milyon dolarlık yatırımla Oregon’daki veri merkezini genişletecek

Sosyal medya devi Facebook, 2020 yılının ortalarında, Crook County, Oregon’daki veri merkezi kampüsüne iki bina daha eklemeyi planlıyor.

750 milyon dolarlık yatırım, şirketin toplam ayak izini 3.2 milyon metreküpten (300.000 m2) alana taşıyarak Facebook’un en büyük veri merkezi konumuna dönüşmesini sağlayacak.

Kampüs şu anda üç binaya yayılmış 1.25 milyon metrekarelik (116.000 m2) Facebook tesisine ev sahipliği yapıyor; Bir başka iki bina 2017 yılında duyuruldu ve şu anda yapım aşamasında olup, 83.613 m2 veri merkezi alanı ve 6,503 m2 ofis alanı eklemesi bekleniyor.

Facebook son genişleme hakkında ayrıntılı bilgi vermezken, rakamlar yaklaşık bir milyon metre kare olacağını gösteriyor.

Facebook’un en büyük veri merkezi olacak

Facebook Oregon Veri Merkezi

Yeni tesisler mevcut 350’ye ek olarak yaklaşık 100 yeni iş imkanı yaratılmasına yol açacak.

Mevcut veri merkezlerinde olduğu gibi, ek tesislerinde yenilenebilir enerji – yani güneş enerjisi – ile güçlendirilmesi bekleniyor. Crook County’deki iki yeni proje, Oregon’da mevcut olan güneş enerjisi miktarını yüzde 20’den fazla artıracak. Şirket genelinde, Facebook 2020 yılına kadar tamamen yenilenebilir enerjiye geçmeyi bekliyor.

Facebook adına açıklama yapan bir yetkili, “Gelecek ay, 2019 ‘a yönelik Topluluk Eylem Hibeleri programımızı da başlatacağız. Bu program, toplumun kullanımı için teknolojinin gücünü kullanmak ve STEM eğitimini desteklemek için okullara ve kuruluşlara bağışlar sağlıyor,” dedi. .

Prineville, Facebook’un 2011’de açılan ve 30 milyon dolarlık vergi muafiyeti vaadiyle inşa edilen ilk özel inşa edilmiş veri merkezine ev sahipliği yapıyor. 2015 yılında muafiyetler daha da artırıldı.

Facebook ilk tesisinden bu yana önemli ölçüde büyüdü ve şu anda Forth Worth, Texas dahil olmak üzere birçok büyük veri merkezi kampüsünü işletiyor; Los Lunas, New Mexico; Altoona, Iowa; Forest City, Kuzey Carolina; Luleå, İsveç; ve Clonee, İrlanda.

Facebook New Albany, Ohio, Odense, Danimarka; Henrico County, Virginia ve Papillion, Nebraska’da yeni veri merkezleri inşa ediyor.

1 YORUM

  1. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article. I will be sure to bookmark it and return to read more of your useful info. Thanks for the post. I will certainly return.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here