Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Equinix, Bulgaristan’ın Sofya şehrinde ikinci bir veri merkezi kuruyor

Equinix, Bulgaristan’ın Sofya şehrinde ikinci bir veri merkezi kuruyor

Küresel co-location ve arabağlantı şirketi Equinix, Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da ikinci bir veri merkezi kurarak Avrupa’daki ayak izini genişletiyor.

İlk aşamasında, 19 milyon dolarlık proje, 350 adet IT kabini için 1,103 metrekare yerleşme alanı ekleyecek ve gelecekte bir başka 1100 kabin daha kurulabilecek. Veri merkezi sadece yenilenebilir enerji kullanarak çalışacak.

Yeni veri merkezindeki Equinix müşterileri, bulut bağlantı hizmeti aracılığıyla, doğrudan Bulgar Internet Borsası (BIX) ve dünyanın 200’den fazla tesisiyle birbirleriyle doğrudan bağlantı kurabilecekler.

Equinix müşterisi VMware, şirketin sanallaştırma devi Avrupalı ​​Ar-Ge merkezlerinin bulunduğu Sofya’da başka bir veri merkezi kurma kararından ötürü memnun olduklarını söyledi.

Araştırma kuruluşunun genel müdürü Diana Stefanova ise şunları söyledi: “Sofya’daki VMWare ofisi, EMEA bölgesindeki şirketin ana Ar-Ge ve inovasyon merkezi ve dünya çapında VMware için en önemli üç stratejik geliştirme merkezi arasında yer alıyor. Bu nedenle, Sofya’daki hizmetlerin güvenilirliği, VMWare Bulgaristan Ar-Ge iş operasyonları için kritik öneme sahiptir.

“Aynı zamanda, VMWare Bulgaristan Ar-Ge iş operasyonları, işleri ölçeklendirmek ve Doğu Avrupa ‘da bu ihtiyaçları karşılayabilecek önde gelen bir ortak bulmak bizim için gerekliydi dedi.

Equinix’in EMEA başkanı Eric Schwartz, geleneksel Frankfurt, Londra, Amsterdam ve Paris (FLAP) pazarları dışında kapasitelerini artırmanın önemini vurguladı.

Schwartz ayrıca potansiyel genişleme hedefleri olarak Madrid, Barselona, ​​Stockholm, Helsinki, Dublin, Milano ve Zürih’i seçtiklerini söyledi.

Sofya, bölgede bir başlangıç ​​merkezi olarak bir isim yaptı ve yerel şirketler son yıllarda artan oranda girişim sermayesi çekiyor.

Bulgar Haber Ajansı’na göre, 191’i JEREMIE sermaye fonu kapsamındaki KOBİ’lerin bir bölümü, 2013 ve 2017 yılları arasında girişim sermayesi olarak 75 milyon Euro aldı. Bu arada, Avrupa Yatırım Fonu 2017 yılında, Bulgar KOBİ’lerine 116 milyon dolarlık finansman sağladı.

Silikon Vadisi girişimlerine yapılan yatırımların toplamından çok uzak olsa da, bu durum kısa bir süre boyunca büyük bir artışı temsil ediyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here