Ana sayfa ÖNE ÇIKAN HABERLER Clash of Clans, Dünya Çapındaki İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Clash of Clans, Dünya Çapındaki İlk e-Spor Turnuvasını Düzenleyecek

Clash of Clans yapımcısı Supercell, ESL ile anlaşmalı olarak bir dünya şampiyonası düzenleyeceklerini açıkladı. Şampiyona ESL One Hamburg etkiğinliği kapsamında gerçekleşecek.

Supercell bugün yaptığı duyuruya göre 26 Ekim ve 28 Ekim tarihleri arasında tarihinin ilk Clash of Clans Dünya Şampiyonasını ESL One Hamburg etkinliğinde düzenleyecek. Şampiyonanın ödül havuzu ise 1 milyon dolar olacak.

Clash of Clans 2012 yılında çıkışını yapmış mobil bir strateji oyunu olmasına rağmen oyuna gösterilen ilgi bugün bile devam ediyor. Oynaması ücretsiz olan Clash of Clans, geçtiğimiz sene yapımcısına 597 milyon dolar kazandırdı.

Clash of Clans daha önce e-spor etkinliklerinde kendine yer bulmuş olsa da, bu turnuva bizzat oyunun yapımcısı Supercell tarafından düzenlenen ilk turnuva niteliği taşıyor. Clash of Clans’in yönetici isimlerinden Marika Appel, e-spor’un en saygıdeğer organizasyonlarından ESL ile anlaşma yaparak, oyunun topluluğuna yeni bir yol çizdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

ESL, 2000 yılında kurulduğundan bu yana dünyanın en büyük e-spor şirketlerinden biri haline geldi. Organizasyon her sene CS: GO ve Dota 2 gibi çok oynanan oyunlara düzenli olarak turnuvalar düzenliyor.

3 YORUMLAR

  1. Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? snyder pharmacy winnebago
    According to Irish department of health figures released on Thursday, about 4,000 Irish women travelled to British hospitals and clinics to terminate their pregnancies last year. They included 124 who were under 18.

  2. What’s the interest rate on this account? dermacrine need pct Kidman dazzled in a sparkling black pencil skirt and black sleeveless top at the event, but just hours earlier she had been photographed lying on a sidewalk outside the Carlyle Hotel on Manhattan’s Upper East Side after a paparazzo ran right into her as she was returning from another Fashion Week event.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here