Ana sayfa ÖNE ÇIKAN HABERLER Çinliler yaptı dünya şokta… Böylesini daha önce hiç görmediniz!

Çinliler yaptı dünya şokta… Böylesini daha önce hiç görmediniz!

Çinlilerin yeni oyuncağı ilk kez görüntülendi, teknolojinin geldiği son nokta ağızları açık bıraktı. Ne Apple ne Samsung… Çinliler sonunda bunu da yaptı, dünyada ilk kez böyle bir telefon göreceksiniz!

Adı pek de duyulmamış olan bir firma, katlanan ekran teknolojisi yarışında bir adım öne geçtiğini ve ilk katlanabilen akıllı telefonunu piyasaya sürmeye hazır olduklarını duyurdu.

Çinlilerin teknolojide geldiği son nokta

Merkezi ABD’nin teknoloji merkezi olan Califorina’da bulunan ancak kökleri Çin’e dayanan Royole, FlexiPai adını verdiği yeni telefonunu Pekin’de düzenlenen lansmanla tanıttı.

Ekran açık haldeyken 7,8 inç (19,8 cm) ebatlarında.

Telefonların teslimatlarının Aralık ayında yapılması hedefleniyor.Royole’un katlanabilir ekran teknolojisini tanıttığı lansman, tüketici teknolojileri uzmanları için de sürpriz oldu.

Güney Koreli Samsung ya da Çinli Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya süren ilk şirketler olması bekleniyordu. Samsung’un katlanabilir ekran teknolojisinde kat ettiği ilerlemeleri 7 Kasım’da ABD’nin San Francisco kentinde düzenleyeceği ürün tanıtım toplantısında açıklayacağı yönünde beklentiler oluşmuştu.Royole’un piyasaya sürmeye hazırlandığı FlexiPai’nin sosyal medyaya düşen videoları, telefonun kullandığı Android işletim sisteminin biraz elden geçirilmesi gerektiği yorumlarının yapılmasına yol açtı. Katlanan ekranın çoklu moddan tek ekran moduna geçişlerde ekranda titremeler olduğu da ifade edildi.

Telefonun bir diğer alışılmadık özelliği ise ağırlığı. 350 gram olan FlexiPai, hem son iPhone XS Max’ten, hem de Samsung Galaxy Note 9’dan yaklaşık yüzde 50 daha ağır. Royole, yeni telefonlarının 200.000 açma kapamaya kadar test edildiğini ve katlanabilir ekran özelliğinin yıllarca sorun çıkarmadan çalışabileceğini söylüyor.

Teknoloji danışmanlık şirketi Creative Strategies’den Carolina Milanesi, her nek adar FlexiPai’nin cep telefonu piyasasının yıldızı olmasının zor olduğunu belirtse de, tanıtılan teknolojinin etkileyici olduğunu ifade ediyor: “Royole dünyada bir ilki başardığını söyleme hakkını elde etti. Bunu daha önce adı duyulmamış bir firmanın yapması da ayrıca inanılmaz.”

 

7 YORUMLAR

  1. 299720 634192The vacation delivers on offer are : believed a selection of some of the most selected and in addition budget-friendly global. Any of these lodgings tend to be quite used along units may possibly accented by means of pretty shoreline supplying crystal-clear turbulent waters, concurrent with the Ocean. hotels packages 13283

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here