Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ ‘Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek’

‘Bilişim sistemleri 5 yılda yeni bir dönüşümden geçecek’

Schneider Electric Türkiye ve Orta Asya Bölgesi IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Demirkol, yaptığı açıklamada, veri merkezlerinin kurumlar için stratejik bir varlık ve iş sürekliliğinin sağlanması açısından büyük bir önem taşıdığını ifade etti.

Bu nedenle reaktif izleme yerine, proaktif izleme yaparak fiziksel tehditleri durdurmanın bugünün kritik öncelikleri arasında yer aldığını aktaran Demirkol, “Bu amaçla sunduğumuz ürünlerden ortam izleme çözümü, veri merkezlerinin fiziksel arıza ve tehditlere karşı proaktif bir koruma sağlayabilmeleri ve kesinti süresi maliyetlerini ortadan kaldırmak için geliştirildi.

Böylece veri merkezi sistemlerinin daha güvenilir ve kapsamlı bir şekilde korunması için ölçeklenebilir, ekonomik, yalın ve verimli bir yöntem sunabiliyoruz. Yazılımlarımız enerji tüketimini azaltmak, sistemin çalışma süresini korumak ve planlama ve operasyonel performansı artırmak için fiziksel altyapı ve ağa bağlı alt yapı ekipmanlarının (UPS, soğutma sistemleri, enerji analizörleri vb.) merkezi olarak izlenmesine ve yönetilmesine olanak tanıyor.” ifadelerini kullandı.

Günümüzde şirketler Nesnelerin İnterneti (Internet of Things) trendiyle beraber çok büyük veri üretmeye başladığını dile getiren Demirkol, “Bu veriler bulutta tutulmak istendiğinde büyük bir maliyet oluşturuyor ve güvenlik riski doğabiliyor. Bu bağlamda edge computing, yani verinin üretildiği lokasyonda tutulup işlendiği ve sadece sonrasında gereken işlenmiş bilginin bulutta tutulduğu model önümüzdeki önemli trendlerden birisi olacak. Bu bağlamda Schneider Electric olarak biz edge computing için şirketlere çok avantajlı küçük veri odası çözümleri de sunabiliyoruz.” diye konuştu.

2 YORUMLAR

  1. 808494 917478I adore the appear of your web site. I recently built mine and I was seeking for some design tips and you gave me some. Could I ask you whether you developed the internet site by youself? 659979

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here