Ana sayfa DATA CENTER HABERLERİ Alman Hetzner Helsinki’de büyük bir co-location kampüsü açtı

Alman Hetzner Helsinki’de büyük bir co-location kampüsü açtı

Alman hosting ve altyapı uzmanı Hetzner Online, Helsinki Finlandiya yakınlarında bir veri merkezi kampüsü açtı.

Tuusula’da yer alan site, 2,000 metrekarelik alanın hemen bulunduğu bulut ve co-location yerleştirme hizmetleri sunuyor. Hetzner’in Almanya’nın kuzeyindeki Helsinki ve Rostock’un C-Lion 1 kablo sistemine (Kuzey Dijital Otoyolu olarak da bilinir) yatırımı sayesinde, Avrupa’ya hızlı bağlantıdan faydalanıyor.

Kampüsün büyüklüğü her biri 1.2 MW’lık 20 veri merkezi birimi ile 150.000 metrekareye kadar ulaşabiliyor.

Hetzner Online, 1997’de özel bir web barındırma şirketi olarak kuruldu ve diğer şirketler gibi, giderek yer belirleme ve daha sonra bulut hizmetleri olarak çeşitlendi. Şu anda Almanya’da iki veri merkezi kampüsünün sahibi ve işletmecisi konumunda. Nürnberg ve Falkenstein’da, her ikisi de yenilenebilir enerji kaynakları tarafından desteklenmektedir.

Genel olarak, Hetzner Online 229.500 sunucuya ev sahipliği yapıyor.

 


Hetzner Online Helsinki, Finlandiya

Helsinki’nin 30 dakika kuzeyindeki Tuusula’daki yeni data center, şirketin Alman tesisleri ile aynı tasarım ilkelerini takip ediyor.

Vantaan Energia tarafından sağlanan% 100 yenilenebilir rüzgâr enerjisi ile güçlendirilen ve sıcak havayı binalardan ve bina dışından yönlendirmek için tasarlanmış, tanınmış eğimli bir çatı ile doğrudan serbest soğutma kullanıyor. Hetzner’ın veri merkezleri, geleneksel 42 raf ünitelerinin aksine, daha uzun 47U raflarıyla tamamen uyumlu.

Tuusula’da iki veri merkezi aktif olarak çalışmaya başladı. Şirket bu tesisi büyütmeyi planlıyor.

Kampüs Hetzner Grubu’nun yeni kurulmuş bir kuruluşu olan Hetzner Finland Oy tarafından yönetiliyor.

Hetzner
soğuk iklimi, Doğu ve Batı Avrupa’nın coğrafi kesişim noktası olarak konumu ve düşük elektrik fiyatları nedeniyle Finlandiya’yı seçti.

Hetzner Online’daki iş geliştirme müdürü Daniel Biller, Finlandiya’daki uygun enerji fiyatlandırması nedeniyle, Finlandiya’daki sunucu fiyatlandırmamız, tahsisli sunucularımızda daha düşük. Bu fiyat farkı birçok müşterimiz için caziptir ”diyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here